مسابقات رباتیک ملی مهارت کشوری

بیست و یکمین دوره مسابقات ملی مهارت در رشته رباتیک با حضور ۱۱ تیم از ۱۳ آبان به مدت چهار روز به میزبانی زنجان برگزار شد و برگزیدگان آن جواز حضور در المپیاد جهانی مهارت در لیون فرانسه را به دست آوردند.

شرکت کنندگان از استان های گرگان، کردستان، مازندران، فارس، زنجان، کرمان، گیلان، خوزستان و دو تیم از اصفهان در طی سه روز باهم به رقابت پرداختند. مقام اول از شهر شیراز آقایان محمدجواد مهدوی و سامی بشیری نیا مقام دوم از شهر کردستان آقایان متین جمشیدی و حامد سیداحمدی و مقام سوم را آقایان محمدصدرا جعفری و علی فرزانه کسب نمودند.

ربوتکس ایران در مسابقات ملی مهارت 1402 در زنجان حضور فعال داشت. تیم اعزامی مجموعه ربوتکس ایران، آقایان علی فرزانه و محمدصدرا جعفری موفق به اخذ مقام سوم مسابقات رباتیک ملی مهارت کشوری شدند.

نفرات اول تا سوم مسابقات رباتیک سال 1401 و سال 1402 به اردوی ملی مهارت دعوت شده و یک تیم از بین این 6 تیم برتر، به المپیاد جهانی مهارت در لیون فرانسه اعزام خواهد شد.

شرح پروژه :

پروژه از این قرار است که یک ربات در قسمت داروخانه ی بیمارستان در حال کار میباشند و به بیماران خدمت رسانی میکنند. ابتدا ربات در محل مشخص شده خانه قرار دارد و سپس با توجه به لیست سفارش که در ابتدای هر روز مشخص خواهد شد شروع به کار میکند. در این پروژه سه نوع دارو در بخش داروخانه قرار گرفته اند که در سه رنگ آبی ، سبز و زرد خواهند بود که به صورت رندوم و با قرعه کشی در طبقات اول ،دوم و سوم قفسه داروها چیده میشوند .
ربات با توجه به نیاز هر بیمار که قبل از شروع مسابقه برای هر تیم مشخص خواهد شد باید داروی مورد نظر را به اتاق بیماران تحویل دهد.
هر اتاق با یک متن مشخص شمارگذاری شده است که برروی دیواره داخل هر اتاق نصب میشود.
در اتاق بیمار یک سکوی 14 سانتی متری وجود دارد که محل قرار گیری داروی مورد نظر میباشد. در کف اتاق بیمار و درمجاورت هرسکو یک پد مشکی 15*24 سانتی متری نصب میشود که محل قرار گیری تخت بیمار است.
در زمین مسابقه و در خارج از هر اتاق 0 پد مشکی جهت انبار تخت های بیمار قرار دارد که قبل از شروع کار ربات به صورت قرعه کشی و توسط داور در 3 اتاق تخت بیمار قرار داده میشود.
ربات در صورتی دارو را روی سکو قرار میدهد که تخت بیمار در اتاق و روی پد مشکی وجود داشته باشد.

مراسم اختتامیه مسابقات ملی مهارت

گزارش برگزاری مسابقات ملی مهارت