مسابقات رباتیک

مسابقات WSRO هند

گزارش ربوتکس ایران از مسابقه WSRO 2023 :

مسابقه WSRO 2023 با حضور ۳۰۰ تیم از 20 کشور از قاره های مختلف و ۵۵۰ ربات در ۱۲ لیگ مختلف ( رباتیک، کار آفرینی، دانشمند جوان، استارت آپ، و…) با حضور حدود ۱۰ هزار بازدید کننده طی ۲ روز برگزار شد. جناب آقای داود جعفری به عنوان نماینده ربوتکس بین المللی در مراسمات این مسابقه حضور داشتند. در این مسابقه سطح علمی و فنی شرکت کنندگان و همچنین سطح کیفی مسابقات اعم از داوری، زمین لیگ ها و … در سطح بسیار بالایی قرار داشت. و در کنار برگزاری مسابقات، برگزاری برنامه های آموزشی و کارگاه های استارت آپی از نقاط قوت این رویداد بودند.
ربوتکس ایران با 8 شرکت کننده از شهرهای اصفهان و بهشهر مازندران در قالب 5 تیم در 8 لیگ مختلف در مسابقات به رهبری جناب آقای داود جعفری مدیریت ربوتکس ایران در مسابقات شرکت نمودند و توانمندی های خاص و خارق العاده ی خود را به نمایش گذاشتند. تیم های ربوتکس ایران با کسب چندین مدال از لیگ های مختلف ثابت کردند که در مقایسه با سایر کشورها از مهارت بالاتر و همچنین ربات های باکیفیت تر و اصولی تری برخوردار هستند. بطوری که بعد از پایان برگزاری هر لیگ مسابقه، شرکت کنندگان از کشورهای مختلف بسیار علاقمند بودند تا در مورد ربات های ایران اطلاعات کسب نموده و از ربات ها عکاسی کنند.
تیم های اعزامی از شهر بهشهر مازندران به مربی گری آقای مهندس نوید یوسفی از آموزشگاه جهش موفق به کسب 5 مدال طلای انفرادی، ۱ مدال نقره و ۱ مدال فنی در گرایش های ROBORACE، دانشمند جوان و اختراعات شدند. رتبه اول لیگ روبوریس: محمد امین یوسفی، رتبه دوم لیگ روبوریس: محمدرضا نوروزی، رتبه اول لیگ دانشمندان جوان: پارسا یوسفی و کیارش پورصادق، مقام فنی ترین ربات (به انتخاب داور) : کیارش پورصادق و پارسا یوسفی، رتبه اول لیگ اختراعات دانش آموزی: محمدامین یوسفی، رتبه اول لیگ اختراعات دانشجویی: نوید یوسفی، کیارش پورصادق، محمدرضا نوروزی، مرضیه صادقی.
محمد شایان و امیراشکان چاووشی از آموزشگاه چیستا رباتیک صدرا اصفهان به مربی گری آقای علی فرزانه موفق به کسب رتبه ی برتر برنامه نویسی در لیگ مسیریاب شدند.
در پایان از مسئولان و مدیران محترم تقاضامندیم که نگاه ویژه ای به این حوزه پژوهشی داشته باشند، تا دانش آموزان ایران زمین با حمایت و پشتیبانی در مسابقات بین المللی بدرخشند و پرچم ایران عزیز را به اهتزاز در آورند.

دیدگاهتان را بنویسید