نرم‌افزار طراحی سه بعدی مکانیک ربات

در دنیای پیشرفته صنعتی، آگاهی داشتن از نرم‌افزارهای شبیه‌سازی در سنین پایین باعث رشد خلاقیت و نوآوری و صنعتی شدن فرد می‌شود. نرم‌افزار طراحی سه‌بعدی، یک نرم‌افزار طراحی سه‌بُعدی سازه‌های صنعتی و مکانیکی، محصول کمپانی Metallus می‌باشد. این نرم‌افزار از محیط کاربری ساده‌ای برخوردار بوده و در عین حال به پیشرفته‌ترین ابزار‌های طراحی و مدل‌سازی مجهز می‌باشد. محیط این نرم‌افزار به‌دلیل دارا بودن ویژگی‌های سه‌بُعدی چنان پویا به نظر می‌رسد که گویی در هنگام شبیه‌سازی مدل‌ها با اشیا واقعی سر و کار دارید. به‌دلیل تنوع قطعات مکانیکی از قبیل انواع چرخ‌دنده‌ها، قطعات فلزی، موتور‌ها و… کاربر می‌تواند انواع طرح‌های صنعتی در زمینه رشته‌های مختلف علمی از قبیل کشاورزی، عمران، پزشکی، نظامی، خودروسازی و حتی طرح‌های هنری را خلق نماید.

با این نرم‌افزار می‌توانید هر نوع مدلی را بسازید، آن را در رندرهای مختلف نشان دهید، چاپ کنید، طرح‌های رنگی مختلف را روی آن اعمال کنید و فایل های مدل را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید. پس از ساختن یک مدل، می‌توانید کل مراحل ساخت آن یا قسمتی از آن را به عنوان یک “فیلم” با سرعت دلخواه خود پخش کنید. این فیلم به شما در ساخت مدل واقعی کمک می‌کند؛ فقط هر مرحله را تماشا کرده و آن را در مدل واقعی اعمال کنید.

این نر‌م‌افزار برای شبیه‌سازی شاسی و بدنه انواع ربات‌های مسابقه‌ای کاربرد فراوان دارد و کاربر توانایی اجرای پروژه‌های عملی در محیط‌های آموزشی و حتی در منزل را فراهم می‌سازد.

کسب اطلاعات بیشتر و نصب نرم افزار از طریق لینک:

 https://sadrarobot.com/robotic-softwares/ariana-3d-design-software