روبوپای ROBOPY

نرم افزار روبوپای RoboPy یک ابزار برای یادگیری مفاهیم برنامه نویسی پایتون و شبیه سازی الگوریتم های نوشته شده توسط کاربر به وسیله یک ربات در یک محیط انتزاعی میباشد. هدف از این نرم افزار تسهیل کردن فرآیند یادگیری مفاهیم برنامه نویسی پایتون توسط کاربران میباشد.

در واقع بوسیله این نرم افزار افراد علاقه مند به برنامه نویسی میتوانند در یک محیط گرافیکی خروجی کد خود را مشاهده کنند. این قابلیت باعث میشود تا یادگیری برنامه نویسی برای افراد بسیار آسان و لذت بخش شود.

لگوتیک LegoTik

بازی فکری و نرم‌افزار سرگرمی ۳ بُعدی لگوتیک یک نرم‌افزار برای تهیه و تولید اشکال سه‌بُعدی به زبان ساده است. لگوتیک وسیله و ابزاری برای تهیه و تولید اشکال سه‌بُعدی است. به‌کمک این نرم‌افزار می‌توان یک شهر، یک کارخانه و یک منزل و شهربازی و … طراحی کرد. برای دانلود نرم‌افزار لگوتیک، ادامه مطلب را دنبال کنید.

Virtual Mec

نرم‌افزار طراحی سه‌بعدی VirtualMec، یک نرم‌افزار طراحی سه بعدی سازه‌های صنعتی و مکانیکی، محصول کمپانی  Metallus می‌باشد. محیط این نرم‌افزار به‌دلیل دارا بودن ویژگی‌های سه‌بُعدی چنان پویا به نظر می‌رسد که گویی در هنگام شبیه‌سازی مدل‌ها با اشیا واقعی سر و کار دارید. به‌دلیل تنوع قطعات مکانیکی از قبیل انواع چرخ‌دنده‌ها، قطعات فلزی، موتور‌ها و… کاربر می‌تواند انواع طرح‌های صنعتی در زمینه رشته‌های مختلف علمی از قبیل کشاورزی، عمران، پزشکی، نظامی، خودروسازی و حتی طرح‌های هنری را خلق نماید.